HABERLER & KÖŞE YAZILARI

Meclis Üyemiz Murat DENİZ’DEN; CHP’YE RİYAKARSINIZ!

CHP grubu’nun borçlanma konusu ile ilgili olarak açıklamalarının ardından Meclis üyesmiz Murat Deniz, “Ankara Büyükşehir Belediyesine verilen borcu gündeme getirerek o borçlanama Ankara’nın yararına ise bu da Polatlı halkının yararına diyerek bu riyakarlık ile çifte standart ile siyaset sürdürülemez.” dedi.

BORÇLANMA POLATLI’NIN YARARINA

Murat Deniz, “Kendiyle haklı şekilde bu borçlanma yetkisini reddettiğini söyledi. Bundan 6 ay veya 1 yıl içinde olabilir ihsan bey şuanda dedi ki belediyenin borcu çok o yüzden borçlanma yetkisi vermeyeceğiz dedi.  Biz büyükşehir belediyesi borçlanma yetkisi isteyince bizde Büyükşehir’e şunu söyledik sizin paranız var suyu getirin suyun geldiği falanda yok da Gerede’den gelecek suyu getirin dedik ısrarla borçlanma yetkisi istendiler. Polatlı’nın yararına dedi Ankara’nın yararına dedi bu şekilde borçlanma yetkisi istedi.  Şimdi sayın başkan diyor ki ben belediye binasını bitireceğim bu Polatlı’nın yararına değil mi neden borçlanma yetkisini vermiyorsunuz.” dedi.

RİYAKARLIK İLE KESİNLİKLE BİR SİYASET YAPILMAZ

Murat Deniz, “Bu siyaset anlayışı riyakar bir siyaset anlayışı büyükşehirde her gelene evet deyin diyorsunuz ama Polatlı Belediyesine geldiği zaman yok borçlanma yetkisi vermiyoruz. Böyle bir siyaset anlayışı yok. Eğer ki Ankara’nın Polatlı’nın yararına ise o yetki Ankara’da da verilir Polatlı’da da verilir. Biz dedik ki sonra Polatlı’nın yararına olduğu için borçlanama yetkisi verelim 350 milyon istediği taktirde 450 milyon tl verdik suyu getirsin diye. sayın başkan diyor ki belediye binasını bitireceğim 15 milyona ihtiyacım var bunun borçlanma yetkisini istiyorum ama siz hayır diyorsunuz. Neden süründürülebilir bir borçlanma yok diye büyükşehir belediyesinin de süründürülebilir bir borçlanması yok ama biz verdik. Bu hem ülke genelinde siyasi olarak bu şekilde riyakarlık ile kesinlikle bir siyaset yapılmaz. Bu riyakarlık ile çifte standart ile siyaset sürdürülemez. İnşallah belediye binası bitirilir Polatlı’mıza hayırlı olur CHP’nin hayır demesine rağmen” dedi.