HABERLER & KÖŞE YAZILARI

“MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDİYORUM”

İLÇE BAŞKANIMIZ AYSEL DEMİR’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

İlçe Başkanımız Aysel Demir Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayımladı. “Kandilin yüreklerdeki imanı güçlendiren, millet ve insanlık alemi için hayra, huzura, barışa vesile olan bir gece olmasını niyaz ediyorum.” dedi.

Miracın, hüzün ve elem dolu günlerden geçmekte olan Hz. Peygamberin Allah tarafından teselli edildiği ve huzura kabul buyrulduğu gece olduğunu belirten Demir, “Miraç, Sevgili Peygamberimizin Allah’ın izniyle önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da sonsuz kudretin işaretlerini göstermek için semaya yükseltildiği yolculuktur. Miraç, Mekke ile Kudüs arasındaki kutsal bağı korumanın, Rabb’imizden gelen davete icabet ederek her adımda O’na yaklaşmanın adıdır. Miraç, yücelme, maddeden uzaklaşarak manaya erişme çabasıdır. Asırlar önce gerçekleşen bu mucizenin her bir Müslüman için değeri ve anlamı büyüktür. İnsanlığın hürmeti, merhameti, muhabbeti unuttuğu, emaneti zayi ettiği, benliğini ve kimliğini kaybettiği, menfaat ve adavet girdaplarında boğulduğu günümüzde miracın derin anlamı bir daha hatırlanmalıdır. Her mümin miraç bilincini kuşanmalı, hayatının bütün alanında maneviyatın yollarını aramalıdır. İnsanın hem Cenabı Hakk’ın katında hem de toplum nezdinde yükselmesi iyi bir insan olmak, özü sözü bir, güvenilir, mütevazı, fedakar ve samimi bir mümin olarak yaşamakla mümkündür. Savaşın ve zulmün kol gezdiği İslam coğrafyasında güvenin, huzurun, emniyet ve hürriyetin yeniden hakim olmasının, Müslümanların miraç değerlerini benimsemesiyle mümkündür.” dedi.

MİRAÇ KANDİLİNİ TEBRİK EDİYORUM

“Sadece İslam dünyasının değil, bütün bir insanlığın yücelmesine ve yükselmesine engel teşkil eden problemler ancak miraç değerleriyle aşılacaktır. İnsanlık, ahlakına, hukukuna, sorumluluğuna kısacası insanlığına sahip çıktığında yeryüzünün şerefli halifesi olacaktır. Bu duygularla aziz hemşerilerimin ve İslam Aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecenin paslanan ruhlara cila, zehirlenen zihinlere deva, parçalanan yüreklere şifa olmasını, başımızdaki salgın hastalık belasından bir an önce kurtulmamızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”