HABERLER & KÖŞE YAZILARI

Berat Kandili Kutlaması

İlçe Başkanımız Aysel Demir Ramazan ayının müjdecisi Beraat Kandili nedeniyle mesaj yayımladı. Kin ve nefret duygularının ötelenmesi gereken bir gün olduğunu belirten Demir, “Af ve mağfiretimizin vesilesi Berat Kandili, insanlık için tertemiz ve yeni bir sayfadır.” dedi.

BERAT, MANEVİ DUYGULARIMIZIN DORUĞA ULAŞTIĞI BİR GECESİDİR

İlçe Başkanımız Aysel Demir Ramazan Ayının habercisi Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, “Rahmet ve merhamet sahibi Yüce Mevla’mıza içtenlikle yöneldiğimiz özel günlerdir. Bizleri böylesine mübarek bir geceye bir kez daha eriştiren, önümüzü aydınlatan kandilin nimetleriyle buluşturan Cenabı Hakk’a ne kadar şükretsek azdır. İlahi rahmetin yeryüzüne indiği, On Bir Ayın Sultanı Ramazan’ın müjdecisi Berat Gecesi, manevi duygularımızın doruğa ulaştığı, her birimiz için tefekkür ve bir yenilenme gecesidir. Af ve mağfiretimizin vesilesi Berat Kandili, insanlık için tertemiz ve yeni bir sayfadır.”

UNUTTUĞUMUZ DEĞERLERİMİZİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRELİM

İlçe Başkanımız Aysel Demir; “Bu gün bir diğer yönüyle, kırılan kalpleri onarma, insanlar arasındaki kin ve nefret duygularını öteleme günüdür. Gelin bu günde, unuttuğumuz değerlerimizi yeniden gözden geçirelim ve yeniden hatırlayalım. Rahmet ve bereketin sağanak bir şekilde üzerimize yağacağı bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesini temenni ediyoruz. Hatırladığımız bu değerlerimizi, insanlığın mutlu ve huzurlu olması için yaşatalım. İyiliğin, sevginin, saygının egemen olduğu, salgın hastalıkların sona erdiği bir dünya için ele ele, gönül gönüle sorumluluklarımızı yerine getirelim. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, Tüm İslam âleminin, Milletimizin, Polatlılı hemşehrilerimin mübarek Berat Kandil’ini tebrik eder, kandilin tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.”

KAYNAK POLATLI POSTASI