HABERLER & KÖŞE YAZILARI

TÜRK HİNTERLANDI

 

İnsanlık tarihi boyunca ,Türk milletinin etkisi altına aldığı medeniyet, kültür ve coğrafyalar çok farklı ve geniş alanları kaplamıştır.

Orta Asyadan Rus steplerine,Çin den Hindistana ve Uzak Doğuya,Ertuğrul gemimiz ile Japonyaya,Endonezya,Malezya,Bangladeş ve Filipinlere,Mindanao adasına,Ortadoğu ve Yemene ,Afrika ve Sahra altı Afrikaya kadar ,Senegal ve Nijerya dahil,Balkanlar,Orta Avrupa ve Demirbaş Şarl ile İskandinav ülkelerine, Kral Fransuva ile Fransa içlerine vede Almanya içlerine kadar, Endülüs Emevi devleti yaşamını sürdürdüğü sürece İspanya içlerine kadar,Sultan Abdülhamit Hanın İrlandaya yardım için gönderdiği gemilerimiz ile İngiltere içlerine kadar çok ciddi bir şekilde etki ve kültür alışverişinde bulunulmuştur.

Bahse konu bu bölgelerde Türk kültür ve medeniyeti çok ciddi etkiler ve izler bırakmıştır.
Atalarımızın yüzyıllardır yapmış olduğu mücadele ve bizlere bıraktığı miras halen güçlü ve etkilidir.Bütün bu coğrafyalarda,yönetimlerinde değilse bile halkları nezdinde,Türk kültür ve medeniyeti,islami inanç sistemi,hoşgörü ,tevazu ve minnetle karşılık bulur.

ABD,tarihi boyunca emperyal ve hegemon güç olarak ,söz konusu coğrafyalarda özellikle halklar nezdinde sevilmeyen ,istenmeyen yüz olmuştur.ABD askerleri ,birçok işgal coğrafyalarında, Türk bayraklı üniformaları ile halk arasında devriye görevlerini yerine getirebilmişlerdir.

ABD derin devletinin,CIA ve Pentagonun,tek dünya devleti ve dünya hakimiyeti hedefine ulaşabilmesi , bu coğrafyalarda ve halklar nezdinde rahat hareket edebilmesi ,en kılcal damarlara kadar sızabilmesi,ülke ve halkları ele geçibilmesi için, kendisi dışında, iyi karşılık gören mütevazi ve tevazu sahibi hoşgörülü bir kültür ,medeniyet ve inanç sistemi ile oyunu kurması gerekiyordu,

FETÖ yü ve kimliğini kaybetmiş mankurtlarını bu bağlamda değerlendirmek gerekiyor.
ABD derin yapısı,bu coğrafyalarda, Türk,müslüman ve hoşgörülü kimlik ve söylemleri ile çok rahat bir şekilde ilerledi ,yürüdü ve hemen hemen 180 ülkede ciddi şekilde kendisine bağlı yapılar oluşturdu.Söz konusu ülkelerin önde gelen kişi,aile ve kurumlarının tamamı bu CIA yapısı fetö eliyle ABD ye bağlandı.
Tarih boyunca,ülkemizdeki ve diğer müslüman ülkelerdeki cemaat ve tarikat yapıları,dış güçlerin en kolay ve rahat sızdığı yerler olmuştur.

Türkiyenin,Milli Güvenlik Kurulunda aldığı karardan sonra ,Fetö terör örgütü ile sadece ülkemiz içerisinde değil,faaliyette bulunduğu 180 e yakın ülkede mücadelemiz başladı.Görünürde fetö ile gözüken mücadele ve savaş aslında ABD ile idi.

Dolar kuru operasyonlarını,F35 beşinci nesil savaş uçağı organizasyonundan çıkarılmamızı,ABD ve yakın müttefikleri ile ilişkilerimizin ciddi şekilde bozulmasını,Başkan Joe Biden nın,^^Erdoğanı indirmeliyiz^^ söylemlerini,etrafımızın ABD üsleri ile çevrilmesini bu gelişmeler ışığında değerlendirmeliyiz.Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimiz, perde gerisinde,aslında çok ciddi bir savaşın içerisinde.
Çin atasözü der ki ; “Türkleri bitirmek istiyorsanız onlarla savaşmayın, çünkü Türk savaştıkça büyür.”
Bizi en iyi Çinliler tanır, ama tanımayanlar bizi büyütüp güçlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.Asala,Dhkpc,Ypg ve Pkk gibi terör örgütleri ile bizi diri ve güçlü tuttuklarının farkında değillerdi.
Ülke bekasını ve Cumhur ittifakının kurulmasını ve de iktidarın güçlü ve diri kalması gereğini bu bağlamda değerlendirmek gerek.


Sağlıcakla kalın. Hüseyin KALE