HABERLER & KÖŞE YAZILARI

BUGÜN TARİHİMİZİN ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR!

Hain darbe girişiminin 5. Yıl dönümünde AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir bir mesaj yayınlayarak 15 Temmuz’un halkın gövdelerini siper ederek geri püskürtüldüğü aziz ve müstesna bir gün olduğunu vurguladı. Demir mesajında 15 Temmuz’un tarihin önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti. 15 Temmuz Perşembe günü Saat, 20:00 Cumhuriyet Meydanında, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Nöbetine tüm Polatlı halkını davet ederek, “15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY), Milli irademize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı, hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu hain darbe girişimi,  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlı iradesi, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma azmi ile milli iradeye bağlı kalan kahraman askerlerimizin kararlılığı,  Emniyet güçlerimizin şanlı cansiperane direnişi ve Aziz Milletimizin ölüme meydan okuyan asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadan engellenmiştir.”

POLATLI’MIZIN EVLATLARI ZIRHLI BİRLİKLERİN DARBECİLERE ULAŞMASINA MANİ OLMUŞTUR

Polatlılı vatandaşlar sayesinde darbecilerin Polatlı’da ki faaliyetlerini engellendiğini  ifade eden Demir, “Bu gün 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi günüdür;  kendilerini devletten, halktan, demokrasiden üstün görenlerin bizzat halkımızın gövdelerini siper edişiyle geri püskürtüldüğü aziz ve müstesna bir gündür. Bu gün tarihimizin önemli bir dönüm noktasıdır. Dış mihrakların alışageldiği ülkemizin halkıyla, değerleriyle oynamasının son bulduğu gündür. Halkımızın iradesinin yeniden tecelli ettiği gündür. Sözde darbeciler ve onları yönlendiren alçak odaklar görmüşlerdir ki hiçbir güç halkımızın gücünün üstüne çıkamaz.   Ve bu millet tarihin en eski dönemlerinden beri Devletine, milletine, inancına sahip çıkmış onurlu bir millet olduğunu 15 Temmuzda bir kez daha cümle aleme göstermiştir. O şer gecede Polatlı’mızın vatan sever evlatları yek vücut olarak Reisimizin arkasında olduğunu göstermiş, darbecilerin Polatlı’da ki faaliyetlerini engellemiş, füze rampalarının ve zırhlı birliklerin darbecilere ulaşmasına mani olmuştur. Tarih buna şahittir. Teşkilatımızın tüm fertleri ölüme meydan okuyarak o gece ve sonrasında meydanlarda, Milli Birliğinin, Demokrasinin, Reisinin yanında olmuştur.”

AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Demir, “Bizlere düşen sorumluluk geçmişte olduğu gibi şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir. Demokrasimiz ve bağımsızlığımız uğruna canını feda eden başta Polatlımızın güzide evlatları Şehit Seher Yaşar, Can Çalışkan olmak üzere  aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi şükranla selamlıyor, yüce Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü  canı gönülden kutluyorum.  Ezan ve salalar susmaz, bayrağımız aziz vatanda ilelebet dalgalanır. Milletimizin Milli birliğini ve demokrasi aşkını ortaya koyduğu bayramımız kutlu olsun.” dedi.