HABERLER & KÖŞE YAZILARI

Kurban Bayramınız Mübarek olsun

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir Kurban Bayramı Münasebeti il bir kutlama mesajı yayınlayarak bütün islam aleminin ve Polatlı halkının kurban bayramını kutladı. Kurban bayramının bütün insanlığa hayırlar getirmesini ve Kurban Bayramının kardeşliğin çoğalmasına birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını dileyen Demir, “Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bayramın tüm İslam Alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bayramlar; Rabbimize ve bütün kardeşlerimizin birbirine yakınlaştığı günlerdir. Bayramlar; toplumun manevi zenginlik kaynağı, millet olmanın şuuruna erdiğimiz müstesna günlerdir. Bu kutlu günler, maddi ve manevi sıkıntıların sona ermesi için dua vesilesidir, muhasebe günleridir, kırgınlıkların dargınlıkların sonlandırıldığı kucaklaşma günleridir. Bizleri bugünlere kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun, mübarek Kurban Bayramı kardeşliğimizin çoğalmasına birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olsun.” dedi.

KURBAN VESİLESİYLE MALIMIZI ALLAH’IN RIZASI İÇİN PAYLAŞACAĞIZ

Demir, kardeşlik ve paylaşmanın öneminden bahsederek,  “Bizler komşusu aç yatarken, tok yatmayı asla kabul etmeyen bir peygamberin ümmeti olarak huzur, barış ve kardeşliği hakim kılmak için her zaman yardımlaşma ve dayanışma bilinci ile hareket ettik. Bu bilinçle hareket ederek, bayramlarımızı da bu amaca uygun olarak idrak etmeliyiz. Kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutarak, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunacağız. Kurban vesilesiyle malımızı Allah’ın rızası için paylaşacağız.” dedi.

UYKUSUZ DİREKSİYON BAŞINA GEÇMEYELİM

Kurban bayramı tatilinde yolculuk yapacak olan vatandaşlarada uyarılarda bulunan demir trafik kurallarına riayet edilemesi gerektiğini ifade ederek, “Araçlarıyla yollara çıkan tüm kardeşlerimizden dikkatli olmalarını, hız sınırlarına riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına geçmemelerini; trafik kurallarına uymalarını istiyoruz. Bayram sevincimizi matem havasına çevirmemek için, lütfen hepimiz üzerimize düşenleri yapalım.” dedi.

DAHA NİCE MUTLU, HUZURLU BAYRAMLARA

Bütün islam alemi ve Polatlılı vatandaşın kurban bayramını kutlayan Demir,  “Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk, ülkemize aydınlık getirmesi dileğiyle, Tüm İslam Âleminin ve Polatlılı hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyor, Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik ve beraberlik içerisinde daha nice mutlu, huzurlu bayramlara, daha güzel ve sağlıklı günlere kavuşturmasını diliyorum.” dedi.

 

KAYNAK:POLATLI POSTASI