HABERLER & KÖŞE YAZILARI

ESKİ DEVLET HASTANESİ İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAY

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir geçtiğimiz gün AK Parti Polatlı İlçe Binasında gerçekleşen, genişletilmiş ilçe danışma toplantısı sonrası açıklama yaptı.  Demir, yaptığı açıklamada “Şehitlikteki eski Devlet Hastanemizin Acil Bölümünde Ağız ve Diş Sağlığı (ADS) Hastanesi açılması için Sağlık Bakanlığı 1 Kasım 2021 tarihi ile onay verdi” dedi.

AK Parti İlçe Teşkilatı, genişletilmiş ilçe danışma toplantısını geçtiğimiz gün Eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirdi. Toplantıya Eski Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Yalçın Akdoğan, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Serkan Korkutata ve Elif Koçak da katıldı.

BİLSEM OKULU MEHMET AKİF MAHALLESİNDE FAALİYETİNE BAŞLADI

 

Polatlı’ya yapılan ve yapılması gündemde olan projeler hakkında konuşan Demir, “Devlet Bakanımız Sayın Yalçın Akdoğan ilçemize dair geçmişte yapmış oldukları yatırım ve hizmetleri anlattıktan sonra, Çakmak Kışlasının Millet Bahçesi olması yönüyle siyasi iradenin bulunduğu ve konunun yakında Polatlı lehine çözümlenebileceğini söyledi. Şehitlikteki eski Devlet Hastanemizin Acil Bölümünde Ağız ve Diş Sağlığı (ADS) Hastanesi açılması için Sağlık Bakanlığı 1 Kasım 2021 tarihi ile onay verdi. BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) özel yetenekli çocuklarımıza yönelik okulumuz İlçemiz Mehmet Akif Mahallesinde faaliyetine başlamıştır. Öğrencilerimize hayırlı olsun, yine aynı kapsamda İlçemiz Şentepe ve Şehitlik Mahallelerimiz de 2 adet Ortaöğretim 1 adet Anaokulu yapılabilmesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. İlçemizin yıllardır özlemle beklediği Üniversite konusu Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine getirilerek kanunlaştırılacaktır. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

 

KAYNAK : MEYDAN HABER