HABERLER & KÖŞE YAZILARI

MİLLET BAHÇESİ VE 500 KONUTLUK TOKİ MÜJDESİ

İLÇE BAŞKANIMIZ AYSEL DEMİRDEN POLATLIYA MÜJDE ,MİLLET BAHÇESİ VE 500 KONUTLUK TOKİ MÜJDESİ,Binali Yıldırım Başbakanlığı döneminde, Çakmak Kışlasının olduğu yerde Polatlı Millet Bahçesi için başlayan hayalimiz gerçek oldu.Sakarya zaferinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında, ilçemizi ziyaret eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın, İlçe Başkanımız Aysel Demir ile görüşmeleri esnasında gündeme gelen Millet Bahçesi konusu, Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda sonuçlandı. TC ANKARA VALİLİĞİ ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 28.02.2022 Tarih ve E-80834816-000-3048498 Sayılı yazıları ile ilçemiz Zafer mahallesinde bulunan, Milli Savunma Bakanlığına tahsisli 290.519,00 metrekarelik alan Millet Bahçesi olarak düzenlenmesi amacıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü adına ön tahsisi yapılmıştır.
İlçe Başkanımız Aysel Demir, AK Parti İl Başkanlığımızın Antalya’da düzenlediği kampta ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ Bakanımız MURAT KURUM İle yapmış olduğu görüşmeden Polatlımızada TOKİ talebini iletmiş ve bu çağrıda karşılık bulmuş olup, yine aynı bölgede 500 Konutluk TOKİ Binaları için düğmeye basılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimiz her daim teşkilatımızın ve Polatlı’mızın yanında durmaktadır.
Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN olmak üzere eski Başbakanımız BİNALİ YILDIRIM ’a , eski Başbakan Yardımcımız YALÇIN AKDOĞAN ’a, Milli Savunma Bakanımız HULUSİ AKAR’ a , Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız MURAT KURUM’ a ,Devlet eski Bakanı EMRULLAH İŞLER’ e, AK Parti Genel Sekreteri ve Bölge Milletvekilimiz FATİH ŞAHİN’ e, Bölge Milletvekilimiz ALİ İHSAN ARSLAN ’a ,Bölge Milletvekilimiz ZEYNEP YILDIZ ’a ve çok kıymetli Ankara İl Başkanımız HAKAN HAN ÖZCAN ve İl Yönetimimize ve TOKİ İnşaat Emlak Daire Başkanı MEHMET AKİF YAKAR’ a teşekkür ederiz.